Menu główne

W dniach od 9 do 11 czerwca zapraszam na "Dni z ojczystym w Mrągowie". Będziemy rozmawiać o zapomnianych słowach, bawić się językiem i literaturą. Naszymi gośćmi będą znakomici językoznawcy, dziennikarze i artyści – wśród nich między innymi: Sylwia Chutnik, Jadwiga Has, prof. Katarzyna Kłosińska, Jacek Wakar, Wojciech Malajkat, Marcin Meller.

Spotkania odbędą się w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego i w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. W sobotę 11 czerwca ogłosimy też listę laureatów konkursu dla młodzieży „Szukamy zapomnianych słów”.

Projekt realizujemy w ramach programu i dotacji z Narodowego Centrum Kultury – „ojczysty – dodaj do ulubionych”. Dziękujemy za pomoc naszym partnerom w Mrągowie, jak również Pani Burmistrz za poparcie naszych działań.

Chcielibyśmy, aby dni od 9 do 11 czerwca były prawdziwym świętem słowa, ważnym wydarzeniem dla mieszkańców miasta i turystów, aby skłoniły do refleksji nad językiem i większej troski o niego, uwrażliwiły na to, jak i w jaki sposób się porozumiewamy i jak za pomocą języka wreszcie kształtujemy sami siebie i nasz świat.

Zapraszam Wojciech Pszoniak